EtusivuUutisetLiputOttelutEdustusjoukkueJunioritSeuraClub InterYrityksilleYhteys

FC Inter Turku

Käyntiosoite: Linnankatu 36 A 2
20100 Turku

Postiosoite: Linnankatu 36 C
20100 Turku

Puh. 02 279 2700
Fax. 02 251 5873 (huom. numero vaihtunut)
Email: toimisto@fcinter.fi

Toimisto avoinna arkipäivisin klo 8-16.
2. kerros, sisäänkäynti AB-portaasta (summeri oven vieressä)
Parkkikiekolla 60 minuutin pysäköintipaikkoja oven edessä

Seuran puheenjohtaja / Club President
Stefan Håkans
Puh. 02 515 500

Myynti / Sales:

Markkinointijohtaja / Marketing Director
Carita Varjonen
Puh. 040 574 7990
Email: carita.varjonen@alfonshakans.fi

Myynnin projektipäällikkö / Project Manager of Sales
Ruut Hiljanen
Puh. 050 543 5790
Email: ruut.hiljanen@fcinter.fi

Myynnin projektipäällikkö / Project Manager of Sales
Fredrik Wennerstrand
Puh. 045 186 6195
Email: fredrik.wennerstrand@fcinter.fi

Toimisto / Office:

Hallintopäällikkö / Club Administrator
Lauri Kemppainen
Puh. 045 633 8785
Email: lauri.kemppainen@fcinter.fi

Toimistosihteeri / Office Secretary
Sanna Siren
Puh. 0400 330 258
Email: sanna.siren@veritasstadion.com

Markkinointisihteeri / Marketing Secretary
Jenna Dietrich
Puh. 0400 339 974
Email: jenna.dietrich@fcinter.fi

Edustusjoukkue / First Team:

Päävalmentaja / Head coach
Job Dragtsma
Email: job.dragtsma@fcinter.fi

Joukkueenjohtaja / First Team Administrator
Jani Meriläinen
Puh. 045 6776 004
Email: jani.merilainen@fcinter.fi

Valmentaja / Coach
Jami Wallenius
Email: jami.wallenius@alfonshakans.fi

Scout
Patrik Håkans
Email: patrik.hakans@fcinter.fi

Juniorijaosto / Youth Department:

Junioripäällikkö / Head of Youth Department
Pasi Hyvätti
Puh. 050 550 9363
Email: pasi.hyvatti@fcinter.fi

Talenttivalmentaja / Talent Coach
Marko Johansson
Puh. 0440 392 115
Email: marko.johansson@fcinter.fi

Akatemiavalmentaja / Academy Coach
Akusti Salonen
Puh. 040 173 2648
Email: akusti.salonen@fcinter.fi

Valmentaja / Coach
Stefan Strömborg
Puh. 040 536 7020
Email: stefan.stromborg@fcinter.fi

Veikkausliiga
Suomen Palloliitto
UEFA
Jalkapallon pelaajayhdistys
Ultraboyz
Armada

FC Honka
FC Lahti
FF Jaro
HIFK
HJK
IFK Mariehamn
KuPS
MYPA
RoPS
SJK
VPS

ÅIFK

Veritas Stadion, Hippoksentie 6, 20720 Turku
Puh. 02 272 2000
Fax. 02 272 2100

varaukset@veritasstadion.com
www.veritasstadion.fi


Saapuminen Veritas Stadionille on helppoa mistä ilmansuunnasta tahansa, tulit sitten autolla tai laivalla, Helsingistä tai Tampereelta. Perillä sinua odottaa uusi monitoimistadion kaikkine hienouksineen.

Katso sijainti Turun karttahausta


Espanjalaishenkinen ruoka- ja seurusteluravintola Olé palvelee Veritas Stadionin 3. kerroksessa. Esteetön näkymä Kupittaan puistoon antaa upean ympäristön nauttia hyvästä palvelusta, ruuasta ja elämästä.

Ravintola on suunniteltu sopimaan myös erilaisiin yksityistilaisuuksiin.

Avoinna arkisin 10:30 - 15:30, muina aikoina tilauksesta

Lounas arkisin 10:30 - 15.00. Tilauksesta mm. espanjalainen tapasbuffet.

Tervetuloa!


Website by Copyright ©2007-2009, Quatro Media. Kaikki oikeudet pidätetään.