EtusivuUutisetLiputOttelutEdustusjoukkueJunioritSeuraClub InterYrityksilleYhteys

FC Inter Turku

Käyntiosoite: Linnankatu 36 A 2
20100 Turku

Postiosoite: Linnankatu 36 C
20100 Turku

Puh. 02 279 2700
Fax. 02 251 5873 (huom. numero vaihtunut)
Email: toimisto@fcinter.fi tai fcinter.turku@alfonshakans.fi

Toimisto avoinna arkipäivisin klo 8-16.
2. kerros, sisäänkäynti AB-portaasta (summeri oven vieressä)

Seuran puheenjohtaja / President
Stefan Håkans
Puh. 02 515 500

Myynti:

Markkinointijohtaja / Marketing Director
Carita Varjonen (äitiyslomalla)
Puh. 040 574 7990
Email: carita.varjonen@alfonshakans.fi

Projektipäällikkö / Project Manager
Ruut Hiljanen
Puh. 050 543 5790
Email: ruut.hiljanen@fcinter.fi

Projektipäällikkö / Project Manager
Jim Satamo
Puh. 040 553 3052
Email: jim.satamo@fcinter.fi

Toimisto:

Hallintopäällikkö / Club Administrator
Lauri Kemppainen
Puh. 045 633 8785
Email: lauri.kemppainen@fcinter.fi

Toimistosihteeri / Office Secretary
Sanna Siren
Puh. 0400 330 258
Email: sanna.siren@veritasstadion.com

Markkinointisihteeri / Marketing Secretary
Jenna Dietrich
Puh. 0400 339 974
Email: jenna.dietrich@fcinter.fi

Edustusjoukkue:

Päävalmentaja / Head coach
Job Dragtsma
Email: job.dragtsma@fcinter.fi

Joukkueenjohtaja / First Team Administrator
Jani Meriläinen
Puh. 045 6776 004
Email: jani.merilainen@fcinter.fi

Valmentaja / Coach
Jami Wallenius
Email: jami.wallenius@alfonshakans.fi

Juniorijaosto:

Junioripäällikkö / Head of Junior Department
Pasi Hyvätti
Puh. 050 550 9363
Email: pasi.hyvatti@fcinter.fi

Veikkausliiga
Suomen Palloliitto
UEFA
Jalkapallon pelaajayhdistys
Ultraboyz
Armada

FC Honka
FC Lahti
FF Jaro
HJK
IFK Mariehamn
KuPS
MYPA
RoPS
SJK
TPS
VPS

Veritas Stadion, Hippoksentie 6, 20720 Turku
Puh. 02 272 2000
Fax. 02 272 2100

varaukset@veritasstadion.com
www.veritasstadion.fi


Saapuminen Veritas Stadionille on helppoa mistä ilmansuunnasta tahansa, tulit sitten autolla tai laivalla, Helsingistä tai Tampereelta. Perillä sinua odottaa uusi monitoimistadion kaikkine hienouksineen.

Katso sijainti Turun karttahausta


Espanjalaishenkinen ruoka- ja seurusteluravintola Olé palvelee Veritas Stadionin 3. kerroksessa. Esteetön näkymä Kupittaan puistoon antaa upean ympäristön nauttia hyvästä palvelusta, ruuasta ja elämästä.

Ravintola on suunniteltu sopimaan myös erilaisiin yksityistilaisuuksiin.

Avoinna talviaikaan ma-pe 11:00 - 16:00, la-su: suljettu

Lounas arkisin 11:00 - 15:00
A la carte ma-pe klo 11:00 - 16:00

Tilauksesta espanjalainen tapasbuffet.

Tervetuloa!


Website by Copyright ©2007-2009, Quatro Media. Kaikki oikeudet pidätetään.